BORD, Edsbyverken, 1900-talets mitt.

Utdragbart bord. Stomme av bok. Skiva klädd med laminat, mönster "Virrvarr" formgivet av Sigvard Bernadotte. Två tilläggsskivor à 28 cm. Skivorna förvaras under bordsskivan. Längd 80 cm, bredd 70 cm, höjd 74 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
1 500 SEK