PIPOR, 3 st, silver, sjöskum, trä och ben, 1800-talets senare hälft.
Olika dekorativa utföranden i snidat och svarvat trä, detaljer i ben, två st med silvermontering, den kortaste pipans skaft klätt med läderband. Längd 33 - 72 cm.
Lös del, spricka, slitage, munstycke saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.