Dekor i famille rosefärger. Består av 11 fat med motiv av elegant kvinna med barn i trådgårdsmiljö, samt tre fat med motiv av barn i trådgårdsmiljö, diameter ca 13,3 cm.
Slitage, bränningssprickor, mistor samt tillverkningsdefekter. Smärre nagg.