18K guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st.), diamantkrans (ca 38 st.), Presidentlänk (ca1991), viklås, totalvikt 68 gram, ca 1979
Servicekvitto från nov 2011 medföljer
Caliber 2030, Verknr 523471, Serienr 6045731, Referensnr 6917, Boettnr 6900, Länkreferensnr 8570F-P12/68 B
Skada i glasring vid kl 6, slitage, bruksskick