Gunnar Asplund

(Sverige, 1885-1940)
Gunnar Asplund
(Sverige, 1885-1940)

VÄGGLAMPA, Gunnar Asplund, ASEA Skandia, 1900-talets andra hälft.

Stomme i metall. Kupa i glas. Längd från vägg ca 32 cm.

Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK