I form ab båt med galjonsfigur och roddare. Stämpelmärkt. Längd 40 cm.
Obetydligt ytslitage. Lagningar på ben och hals. Krackelyr. Årans topp saknas. Nagg på näsan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10