FÅTÖLJER, ett par, med fotpallar, Howardmodell, Englessons, 2000-tal.

Lösa rygg- och sittplymåer med dragkedjor. Rutmönstrad textilklädsel. Framben samt fotpallar på trissor, tolv medföljande golvskydd i mässing. Armlänsskydd. Etikettmärkta. Bredd 90 cm, längd 100 cm, höjd ca 77 cm. Fotstolarnas bredd 80 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK