SKÅP, 1800-talets senare del

SKÅP, 1800-talets senare del

Bemålat, uppsvängt krön, med två dörrar, nedtill fyra lådor, längd 122, bredd 64, höjd 210 cm Nyckel finns.

Senare målning. Slitage. Repor. Märken. Överdel och underdel ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
3 000 SEK