BROR BOIJE, ett par, skåp, Horreds, möbler, 1900-talets fjärde kvartal.

Bok. Tvådelade. Underdelar med ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Överdelar med ett par glasade skåpsdörrar med bakomliggande belysning. Bredd 77, djup 41, höjd 170 cm.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Invändig belysning ej funktionstestad.

Proveniens

Enligt uppgift inköpta på Blidners Möbler.

Utropspris
2 000 SEK