PLAKETT, silver. Wiven Nilsson, Lund, 1933.

Silver monterad på träplatta med trappstegsformade avslutningar i Art Deco-stil, gåvo och minnesinskription för Carl Otto Svensson från Seelig och Co, mått 10,5 x 1,5 x 21,5, originaletuiets mått 14 x 3 x 24 cm.

Slitage, smärre lagning.

Utropspris
2 000 SEK