Fanerad med bland annat mahogny. Tre lådor i sarg. Bronserade mässingsbeslag. Skiva målad i marmorimitation. Bredd 101 cm, djup 52 cm, höjd 83 cm.
Smärre fanerskador. Smärre slitage. Senare skiva. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10