Glas och förkromade detaljer, längd ca 80,5, bredd 40,5, höjd 36,5 cm.
De mindre borden mäter ca längd 35,5, bredd 40,5, höjd 33,5 cm
Repor. Smärre slitage.
Designad 1975.