12 mattallrikar, diameter 25,5 cm,
12 tallrikar, diameter 22 cm,
12 förrättstallrikar, diameter 19 cm,
12 assietter, diameter 15,5 cm
12 soppskålar, diameter 21,5 cm,
11 kakffekoppar med 12 fat,
6 tekoppar med fat,
6 äggkoppar,
tekanna, sockerskål och gräddkanna,
en såsskål,
en oval skål,
en karott med lock, längd 24 cm,
10 serveringsfat, längd 21-40 cm,
en senapsburk med lock,
2 serviettringar,
salt- och pepparströare.
Smärre slitage. Lagning i ett lock.