KAFFE-, TE- OCH MATSERVIS, cirka 103 delar, 'Musselmalet', porslin, Royal Copenhagen, Danmark 1900-talets senare hälft.

12 mattallrikar, diameter 25,5 cm,
12 tallrikar, diameter 22 cm,
12 förrättstallrikar, diameter 19 cm,
12 assietter, diameter 15,5 cm
12 soppskålar, diameter 21,5 cm,
11 kakffekoppar med 12 fat,
6 tekoppar med fat,
6 äggkoppar,
tekanna, sockerskål och gräddkanna,
en såsskål,
en oval skål,
en karott med lock, längd 24 cm,
10 serveringsfat, längd 21-40 cm,
en senapsburk med lock,
2 serviettringar,
salt- och pepparströare.

Smärre slitage. Lagning i ett lock.

Utropspris
2 000 EUR