MARIANNE WESTMAN, kaffe- och teservis, 44 delar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-tal.

Tolv kaffekoppar med fat, tolv tekoppar med fat, tolv assietter, serveringsfat, kaffekanna, tekanna, kanna, gräddkanna, sockerskål, två äggkoppar.

Bruksskick. Lagning på kaffekannans pip. Ett mycket litet nagg på tekopp.

Utropspris
6 000 SEK