Tolv kaffekoppar med fat, tolv tekoppar med fat, tolv assietter, serveringsfat, kaffekanna, tekanna, kanna, gräddkanna, sockerskål, två äggkoppar.
Bruksskick. Lagning på kaffekannans pip. Ett mycket litet nagg på tekopp.