Målad. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Räfflad dekor. Beslag av mässing. Bredd 112, djup 48, höjd 133 cm. Nyckel finns.
Slitage. Torrsprickor. Färgbortfall. Senare beslag. Nyckel endast till dörr. Lagningar. Kompletterad.