Roland Mellin, ljusstakar, ett par, silver, Helsingfors 1841, nyrokoko.

Rund fot med pålagd dekor av blommor, blad och rocailler. Höjd 13 cm, vikt 244 gram.

Slitage, bucklor, del under ljuspipan saknas.

Utropspris
2 000 SEK