CHIFFONJÉ, nyrenässans, signerad och daterad Ystad 1900.

Fanerad med valnöt och mahogny, rektangulär form, upptill 2 lådor, skrivklaff med bakomliggande lådinredning, nedtill tre lådor, svarvade svärtade ben. Tre nycklar. Längd 97, bredd 50, höjd 155 cm. Nyckel finns.

Torrsprickor. Repor. Slitage. Avnött.

Utropspris
2 500 SEK