Design
977811

BARSKÅP, Förenades möbler, Linköping, omkring 1900-talets mitt.

Fanerat med palisander samt med inläggningar av ljusare träslag. Invändigt fanerat med mahogny och delvis klätt med spegelglas, hyllor, glashållare samt utdragbar skiva. Underrede med en låda. Elektrifierat. Signerat med plakett. Bredd 83, djup 42, höjd 117 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

CITES licence, valid within the EU, included.

Utropspris
4 000 SEK