A furu. Skåp med dörrpar, bakomvarande hyllplan samt ovanvarande hylla. Bredd ca 160, djup ca 41, totalhöjd ca 190 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Märken. Repor. Fläckar.