LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Henrik Philip Stickler, Helsingborg, 1847.

Urnformad ljuspipa på runt, konande skaft samt rund fot. Höjd 23 cm.

Sedvanligt ytslitage, repor oc bucklor. Något sneda.

Utropspris
4 000 SEK