TAKLAMPA, Gaetano Sciolari, 1900-talets andra hälft.

Stomme i kromad metall. 6 ljuskällor. Höjd 86 cm. Diameter 62 cm.

Märken. Slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. En rund metall del saknas på en av lamporna.

Utropspris
2 000 SEK