TORBJØRN AFDAL, bänk, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, Norge, 1900-talets tredje kvartal.
Valnöt. Märkt. Längd 201. Bredd 37. Höjd 33 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken. Fläckar.