ALBERT ENGSTRÖM

Teckning, signerad.

"Vår 1892". 12 x 8 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Enligt uppgift a tergo utförd på Valand då Engström var elev till Carl Larsson.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 650
    267 EUR
    315 USD

    Budhistorik (28 bud)
    4A14 nov 23:482650SEK
    814 nov 23:482450SEK
    414 nov 06:542250SEK