SERVISDELAR

63 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Sju mattallrikar (1/571), sju förrättstallrikar (1/572), åtta assietter (1/573), två plus nio mindre assietter (1/575 samt 1/574), två sopptallrikar (1/566), fyra bärtallrikar (1/569), fyra tekoppar med fat (1/703), sex kaffekoppar med fat (1/719), två kaffekoppar med fat (1/528), lockterrin, två serveringsfat, skålfat på fot, ett par ljusstakar, såsskål, salt- och pepparströare, äggkopp, askfat, gräddkanna, sockerskål.

Konditionsrapport

Bruksskick. En mindre assiett med spricka och nagg, ett underfat till kaffekopp med nagg undertill.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss