MATTA, Kashmar, signerad, old, ca 345 x 250 cm.

Blålila fält med fleruddig mittmedaljong och zirkhakimönster. Blå och beige huvudbård samt rostfärgade sekundärbårder.

Slitage, ställvis omfattande. Färgfällningar. Lagad.

Utropspris
6 000 SEK