TRÅGSOFFA

Rokokostil, 1900-tal.

Bonad björk/björkfanér. Skuren dekor, svängda ben. Lösa stoppade ryggdynor, klädda i gammelrosa ylletyg. Längd 252, total höjd 84 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage, en sida med fanérskada. Repor.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G8

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Granfeldt

Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö

+46-707 770807
maria.granfeldt@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Inga bud

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (0 bud)