POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH-5", Louis Poulsen, Danmark, 1900-talets andra hälft

Vitlackerad metall med lila samt röda detaljer. Diameter ca 50 cm.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK