SCHATULL FÖR BESTICK, 1900-talets första hälft.

Uppfälld skiva, med underliggande inredning för fack för bestick. Svarvade ben. Bredd 53 cm, djup 45 cm, höjd 81 cm.

Slitage. Klädseln lös på locket. Facken ursprungligen ej ihophörande med bordet. Senare skruvar.

Utropspris
200 EUR