GUNNAR NYLUND

Golvvas, stengods, Rörstrand.

Grönmelerad harpälsglasyr. Signerad R GN SWEDEN AKT.Höjd 44 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Tillverkningsdefekter/ojämnheter i glasyren.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L16

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    342 EUR
    404 USD

    Budhistorik (14 bud)
    514 nov 19:243400SEK
    4A12 nov 10:033200SEK
    212 nov 10:033199SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes