ÄMBETSMANNA INSIGNIA, två stycken, broderat siden. Kina, tidigt 1900-tal.

Med broderad guld och silvertråd, mått ca 30x30 cm.

Slitage, lösa trådar, smärre revor.

Utropspris
2 000 SEK