MATSERVIS, 122 delar, "Mullbär", Rörstrand, omkring 1900.

43 mattallrikar 29 djupa tallrikar, 32 assietter, 2+1 terriner med lock, en soppskål med lock, 3 serveringsskålar, 4 runda serveringsfat, 5 ovala serveringsfat, kaffekanna, tillbringare.

Missfärgningar, nagg. Bruksslitage. Fåtal sprickor, fåtal lagningar. En terrin saknar lock.

Utropspris
6 000 SEK