Fem ljusarmar i glas samt tre elektriska ljuspunkter. Behängd med prismor. Diameter ca 63 cm, höjd exkl. kedja ca 61 cm.
Ej komplett / delar saknas. Prismor saknas. Nagg. Skador. Ej funktionstestad. Låda med olikslipade prismor medföljer.