VITRINSKÅP, "Julita", Åmells möbler, 1900-talets andra hälft
Målat. Glasade pardörrar upptill med bakomliggande hyllplan. Nedtill två lådor samt pardörrar med bakomliggande hyllplan. Uppsvängt krön. Bredd 103 cm, djup 50 cm, höjd 197 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Senare målning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.