LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 55 cm.

Stomme av mässing. Behängd med mestadels droppformade prismor samt med ett avslutande klot. Diameter ca 40 cm.

Slitage. Renoverad. Kompletterad. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK