Mörkbetsat trä. Flankerande kolonnetter med svarvade detaljer. Glasad dörr. Löst krön. Längd 44 cm, djup ca 19 cm, höjd totalt ca 119 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Skador. Maskstungen. Nyckel saknas.