TALLRIKAR, tre stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
En märkt "Rörstrand 17/1, (17)71, diameter ca 22/22,5/22,5 cm.
Smärre kantnagg, en tallrik med tallrikshängare i metall med tillverkningsdefekter, repor. En med kantlagningar.