BYRÅ

Empire, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Tre lådor. Intarsiadekor. Bredd 73, djup 45, höjd 87 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Något lös list. Fanerskador. Lagningar. ett defekt beslag. Nycklar saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    6 414
    646 EUR
    762 USD

    Budhistorik (29 bud)
    515 nov 16:286414SEK
    4A15 nov 16:286333SEK
    415 nov 16:256210SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes