KABINETTSKÅP, allmoge, 1700-tal.

Stomme av ek och furu. Målad dekor, delvis i marmorimitation. Invändigt med låd och fackinredning. Beslag av järnsmide. Bredd 54, djup 30, höjd 38 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Slitage. Maskstungen.

Utropspris
7 000 SEK