HÄNGSKÅP, 17/1800-tal.

HÄNGSKÅP, 17/1800-tal.

Ek. Rak form med bruket krön. Hyllinredning bakom dörr, skedhylla. Dekor av inläggningar. Bredd 72, djup 25, höjd 76 cm.

Skador, avslag. Senare gångjärn. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK