SAMLING INBUNDNA Kungl. Maj:ts förordningar,påbud, taxa... 2-4 vol. 1700-tal.

Halvfranska band. Upphöjda bind i rygg.
Sammanbundna förordningar, Publikationer och påbud, Kungörelser, etc. Ett antal utvikbara planscher.
Bland annat förordningar om regiments- och kompani- och överbefäls boställen med utvikbara planscher.

Slitage. Fläckar. vol 1 saknas.

Proveniens

Nordenswan.

Utropspris
4 000 SEK