SAMLING BÖCKER, 4 st, bland annat Swea rikes ecclesiastique wärk, i alphabetisk ordning... av Sven Wilskman. 1781

Swea rikes ecclesiastique wärk, i alphabetisk ordning sammandragit, utur lag och förordningar, privilegier och resolutioner, samt andra handlingar; af Sven Wilskman. 1781.
Sweiges Rikes Lag. Upsala 1837.
Den unge Juristen eller juristens handbok... 6.e uppl. Helsingfors 1861.
Sammandrag af de på Nådiga Befalling utur Kongl. Maj:ts och Rikets... författad av Per Georg Fahnehielm, Stockholm 1831,

Märken. Slitage.

Proveniens

Nordenswan

Utropspris
1 500 SEK