18K guld. Stämplad GK, Ge-Kå-Smyckek G Kaplan Stockholm 1965. Spinell ca 10 x 10 mm. Ringstorlek 17.75/56. Totalvikt ca 7 gram.
Bruksslitage. Små nagg på spinell.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10