SPEGEL, 1700-tal.

SPEGEL, 1700-tal.

Bronserad och förgylld ram med bladdekor i fält. Svängt, genombrutet krön. Ca 122 x 63 cm.

Bruksskick. Senare bronsering och förgyllning. Delvis senare glas samt senare krön. Anlupen. Fläckar. Sprickor och avslag på ramen.

Utropspris
4 000 SEK