Bronserad och förgylld ram med bladdekor i fält. Svängt, genombrutet krön. Ca 122 x 63 cm.
Bruksskick. Senare bronsering och förgyllning. Delvis senare glas samt senare krön. Anlupen. Fläckar. Sprickor och avslag på ramen.