Förgylld mässing och porslin med målad blomsterdekor. Höjd exklusive lampsockel 47 cm.
Bruksskick. Sprickor i metallen. Ställvis avnött förgyllning. Smutsig. Anlupen metall. Lagningar på skärmhållaren. Skärmhållaren något sned. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.