Platina, med svensk kontrollstämpel. Årstämpel 1948. Diamant H/(Wesselton)/P3 (I3). Skena med åtta små briljantslipade diamanter. Storlek 19/60. Totalvikt ca 3 gram.
Bruksslitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.