Helene Schjerfbeck

(Finland, 1862-1946)
Helene Schjerfbeck
(Finland, 1862-1946)

HELENE SCHJERFBECK, färglitografi, numrerad 41/50, signerad i tryck.

"Sidenskon". Bildens mått ca 37 x 43 cm.

Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram.

Konstnär

Utropspris
50 000 SEK