VITRINSKÅP, regency-stil, 1900-tal.

Mahogny. Rak form med lätt välvd front. Upptill dörrpar med bakomliggande hyllor av glas, nedtill dörrar. Bredd 115 cm, djup 33, höjd 182 cm. Nyckel finns.

Löst beslag medföljer. Slitage, smärre märken. Senare belysning, ej testad.

Utropspris
4 000 SEK