Kupa av frostat glas. Två ljuspunkter. Avslutad med ögla för ljuskrona. Ursprungligen tillhörande en ljuskrona av ERIK HÖGLUND. Diameter 29 cm.
Slitage och nagg på glaset vid upphängningsanordningen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10