Dekor i blått. 6 kaffekoppar med fat samt 6 assietter. Tekoppar med fat, 6 st, samt assietter, 6 st. Tekanna, höjd 14 cm. Tårtfat, diam 33 cm.
Obetydligt ytslitage. Kanna med mindre nagg i lockring.